Θερινές Υποτροφίες «Ελληνική γλώσσα και Πολιτισμός» του Προγράμματος «ΙΑΣΩΝ»

Καταχωρήθηκε από iason on Τετ, 05/16/2012 - 15:34

Το Πρόγραμμα  «ΙΑΣΩΝ» του Α. Π. Θ. σε συνεργασία με το Ι. Κ. Υ., για δέκατη όγδοη συνεχή χρονιά, οργανώνει θερινά μαθήματα της Νέας Ελληνικής (16 Αυγούστου -13 Σεπτεμβρίου 2012), για αριστούχους φοιτητές των Ελληνικών Τμημάτων, από τα Συνεργαζόμενα Πανεπιστήμια των Παρευξεινίων Χωρών.
Την ειδική αίτηση (αναρτημένη στο Site μας), πρέπει να συμπληρώσουν προσεκτικά οι υποψήφιοι - φοιτητές, και μαζί με τα υπόλοιπα δικαιολογητικά  πρέπει να σταλούν στην διεύθυνσή μας., μέχρι τις 31 Μαΐου.
Η συμμετοχή των υποψηφίων στα θερινά αυτά μαθήματα απαιτεί υψηλού επιπέδου γνώση της Ελληνικής Γλώσσας.
Για τα οριστικά αποτελέσματα της επιλογής μας θα ειδοποιηθείτε μέχρι τις 30 Ιουνίου του 2012.
Προσοχή: οι εκπρόθεσμες αιτήσεις, όπως και οι αιτήσεις που δεν συνοδεύονται από τα απαιτούμενα δικαιολογητικά, δεν θα λαμβάνονται υπόψη.